Wentworth Miller & Sarah Wayne Callies
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wentworth Miller & Sarah Wayne Callies

Vítejte na českém a slovenském fóru Wenta a Sarah
 
PříjemPříjem  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Titanic - výstava artefaktů

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Ivča
Admin
Ivča


Female
Poeet p?íspivku : 183
Age : 33
Bydliště : Praha
Registration date : 25. 04. 08

Titanic - výstava artefaktů Empty
PříspěvekPředmět: Titanic - výstava artefaktů   Titanic - výstava artefaktů Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 9:16 pm

TITANIC - VÝSTAVA ARTEFAKTŮ
Nenechte si ujít!
Zahájeno 5. 6. 2008
Praha Lucerna - Velký sál


Toto stojí na plakátku, který jsem si dneska vyzvedla před vstupem na tak unikátní výstavu. Abych řekla pravdu, právě toto téma mě donutilo udělat novou kategorii. Neměla jsem ho kam dát, ale rozhodně jsem to sem chtěla napsat. Byly jsme tam dneska se sestrou a musím říct, že jsme fakt unešené. Kdo to viděl, asi se mnou souhlasí, protože to je fakt unikátní. Hned na začátku vás uvítají lidé, kteří mají na sobě námořnické oblečení. Pak si vytáhnete někoho, kdo tehdy skutečně cestoval na palubě Titanicu. Jste tím člověkem a na závěr prohlídky se můžete podívat, zda-li jste přežili a nebo nikoliv. Slečna nám dala vylosovat asi z patnácti vstupenek. Ségra si vylosovala 29ti letou paní Darwis Toumaovou ze třetí třídy narozenou v Libanonu, která má ještě dvě děti. Já jsem si vylosovala sedmi letou holčičku Evu Miriam Hart, narozenou v Anglii. Ta patřila do druhé třídy.Docela mě zamrazilo, když jsem si na té vstupence přečetla, že během cesty měla Evina matka Esther veliký strach, že se něco Titanicu stane. Esther v noci nespala a hlídala spící Evu. Pak jsem se ještě dočetla, že si holčička našla kamarádku v Nině Harper.
Tenhle úvod byl nádherný a pak už jsme vstoupily ''na samotnou palubu Titanicu''. Musím uznat, že to skoro nebylo poznat, že se právě nacházíme v Lucerně. Celá prohlídka byla udělána tak, jako byste procházeli onu nepotopitelnou loď. Smutná hudba tomu dávala ještě mnohem větší záhady a nejrůznější citáty (ať už posádky či cestujících), které nás vítaly na černých zdech, přidávaly ještě mnohem více strachu. V jednom z těch citátů jsem se dokonce sama našla. Teda ne mě, ale té holčičky. Bohužel si ten citát moc nepamatuju. Myslím, že to bylo něco jako, že Titanic je ta krásná nová loď...ale teda nevím, hodně mi to splynulo:(
Nejtajemnější část bych asi označila kajutu třetí třídy. Bylo nám umožněno nakouknout do chodbičky vedoucí k pokoji, kde přespávali cestující ze třetí třídy - tedy nejspíš i Martina alias Darwis. Chodba byla celá bílá, po pravé straně byly dveře vedoucím do těch pokojů. Nad hlavami se tyčily i trubky, které mě teda hodně zaujaly. I na takovýto detajl nezapomněli. Po levé straně jsme ale viděli opravdu to, kde se spalo. Třetí třída nebyl žádný luxus, ale bylo to dostačující. Dvě palandy, zrcadlo a myslím, že tam byl i nějaký stolek. Jen mě trochu udivilo, když jsem si přečetla, že v pokoji pro třetí třídu často spávali čtyři lidé, kteří se vůbec neznali a mluvili každý jiným jazykem. Tady jsme i slyšeli asi přesně to, co tehdy slyšeli ti, co tam spali. Zvuky lodního šroubu. Musím říct, že to bylo takový až nepříjemný. Chvilku jsem si myslela, že snad fakt jedem=)
Pak jsme šly dál a další místnosti byly zase úplně skvělé. Vlastně celá ta výstava byla úplně skvělá. Nemohla jsem uvěřit, co se všechno nedochovalo. No, napadlo by vás, že vyloví z moře třeba karty na pokr, botu nebo pár cigaret?? Byla jsem v údivu. Ani to tu nemůžu všechno popsat. Přes soupravu talířů, které se našly na dně moře naskládány přímo za sebou v písku až přímo ke kusu, který pochází z vraku lodi. Předmětů bylo opravdu hodně a všechny byly moc zajímavé. I informace, které jsem se tam dočetla. Vázička s víčkem (spíš s pokličkou) - prý se jeden kus našel a ten druhý až po sedmi letech.
Na konec výstavy jsme se šly s Martinou podívat, jestli jsme tedy nakonec ''vystoupily'' živé a nebo se staly jen dalšími v počtu obětí. Sestra šla hledat na tabuli, kde byli lidé ze třetí třídy. Tam bylo obětí nejvíc. Já jsem šla zase hledat mezi druhou třídu. Říkala jsem si, že bych snad mohla přežít, protože v jednom citátu stálo, že nejprve do člunů půjdou ženy s dětmi. A já jsem. Taky jsem naštěstí přežila a moje maminka taky. Sestra se ještě předemnou taky zasmála a řekla, že přežila i s jejími dětmi. Noo, měly jsme asi šťastnou ruku=) Na závěr jsme ještě každá napsala vzkaz do návštěvní knihy. Napsala jsem tam, jak se mi tam líbilo a na konec jsme ještě přihodila Titanic 4ever!
Jsem fakt ráda, že jsem tam byla a všem to můžu jenom doporučit...bylo to super!!
Návrat nahoru Goto down
https://wentworth-sarah.forumakers.com
plavice
Pokročilý člen
Pokročilý člen
plavice


Female
Poeet p?íspivku : 59
Age : 37
Registration date : 15. 05. 08

Titanic - výstava artefaktů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Titanic - výstava artefaktů   Titanic - výstava artefaktů Icon_minitimeWed Aug 06, 2008 1:31 am

waaaw, tak to je něco victory no, my se tam chystáme, protože mě to fakt láka a jak jsi to ještě popsala, tak o to víc, děkuju za tak krásnou recenzi sunny ještě otázečka, kolik stojí lístek? Dance
Návrat nahoru Goto down
Ivča
Admin
Ivča


Female
Poeet p?íspivku : 183
Age : 33
Bydliště : Praha
Registration date : 25. 04. 08

Titanic - výstava artefaktů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Titanic - výstava artefaktů   Titanic - výstava artefaktů Icon_minitimeMon Aug 25, 2008 8:23 pm

Děkuju, že se ti má recenze líbila embarrassed ...noo rozhodně se tam vyprav, i když teď je to myslím zavřený, jak tam praskla ta voda...ale určo to zase otevřou. Vstupný je trochu dražší, ale dá se to. Rozhodně se to vyplatí. Já jsem platila 250 Kč. - to je studentský od 15 do 26 let. Pro dospělé je to za 280 Kč. Teda myslím yes
Návrat nahoru Goto down
https://wentworth-sarah.forumakers.com
plavice
Pokročilý člen
Pokročilý člen
plavice


Female
Poeet p?íspivku : 59
Age : 37
Registration date : 15. 05. 08

Titanic - výstava artefaktů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Titanic - výstava artefaktů   Titanic - výstava artefaktů Icon_minitimeWed Aug 27, 2008 3:35 pm

Ivča tak už jsem tam taky s našima byla, fakt famozní, uplně na mě dýchla ta atmosféra a k tomu ty věci, které se našli, úžasné yahoo OK nakonec jsme taky všichni přežili, taťka byl jediný černoch na palubě a plul ve 2.třídě, mamina zase byla 9ti týdenní miminko a plula ve 3.třídě a já jsem byla 22.letá a plula jsem s manželem na svatební cestu, manžel mi bohužel zahynul.fakt to byl zážitek a vůbec nelituju, že to bylo tak drahé, stálo to opravdu za to!takže také doporučuji wink
Návrat nahoru Goto down
Ivča
Admin
Ivča


Female
Poeet p?íspivku : 183
Age : 33
Bydliště : Praha
Registration date : 25. 04. 08

Titanic - výstava artefaktů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Titanic - výstava artefaktů   Titanic - výstava artefaktů Icon_minitimeWed Aug 27, 2008 8:11 pm

To jsem ráda, že se ti tam taky líbilo....a to miminko je fakt dobrý....já jsem si říkala, že to musím být já, kdo je dítě (7 letá holčička) a tvoje mamka taky. Ale je to lepší než kdybych byla třeba chlap Laughing
Návrat nahoru Goto down
https://wentworth-sarah.forumakers.com
plavice
Pokročilý člen
Pokročilý člen
plavice


Female
Poeet p?íspivku : 59
Age : 37
Registration date : 15. 05. 08

Titanic - výstava artefaktů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Titanic - výstava artefaktů   Titanic - výstava artefaktů Icon_minitimeWed Aug 27, 2008 11:16 pm

Ivča napsal:
To jsem ráda, že se ti tam taky líbilo....a to miminko je fakt dobrý....já jsem si říkala, že to musím být já, kdo je dítě (7 letá holčička) a tvoje mamka taky. Ale je to lepší než kdybych byla třeba chlap Laughing
to každopádně, taťka to vybral dobře, no, ale původně tam šel s tím, že určitě nepřežije, tak nakonec přežil, tak jsem měli všichni radost lol! fakt je to jedinečná výstava OK
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Titanic - výstava artefaktů Empty
PříspěvekPředmět: Re: Titanic - výstava artefaktů   Titanic - výstava artefaktů Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Titanic - výstava artefaktů
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Wentworth Miller & Sarah Wayne Callies :: Ostatní :: Co se jinde nevešlo aneb o čem si chcete ještě psát...-
Přejdi na: